Jak działa HyProCure?

Jak działa HyProCure?

HyProCure koryguje niepoprawne ustawienie stóp, lub hiperpronację, u ich źródeł. Stent HyProCure jest specjalnie zaprojektowany aby leczyć przemieszczenie typu:”talotarsal” – powszechne schorzenie stopy w którym kostka skręca się ku środkowi, a przednia część stopy skręca się na zewnątrz.

Kiedy stopy są ustawione prawidłowo, kość skokowa (talus) leży bezpośrednio na kości piętowej (calcaneus). Przednie krawędzie tych kości leżą prawie równo (przednia krawędź kości skokowej trochę wystaje nad przednią krawędź kości piętowej) i między nimi znajduje się naturalnie występująca przestrzeń, zwana zatoką stępu.

Kiedy stopy są niepoprawnie ustawione, kość skokowa obsuwa się ku przodowi i poza kość piętową. To powoduje, że zatoka stępu zapada się i naturalny łuk stopy opada w dół. W rzeczywistości płaskostopie to nie tyle symptom, ale widoczne zapadnięcie się zatoki stępu.

Stent HyProCure jest wprowadzany w zatokę stępu i powstrzymuje przestrzeń przed zapadnięciem się. To poprawnie ustawia stopę, przywraca naturalny zakres ruchów w stawie skokowym i przenosi obciążenia i balans ciała. HyProCure jest prawdziwym i trwałym rozwiązaniem wadliwej mechaniki stopy i znacząco redukuje negatywny wpływ niepoprawnie ustawionych stóp na całe ciało.

Zobacz jak działa HyProCure

Zabieg HyProCure

Zabieg z użyciem stentu HyProCure jest minimalnie inwazyjny i zajmuje około 20 minut lub nawet mniej. Często wykonywany jest ambulatoryjnie z użyciem minimalnej sedacji lub lokalnego znieczulenia.

Stent HyProCure jest umieszczany w naturalnie występującej przestrzeni pomiędzy kośćmi aby natychmiastowo ustawić i ustabilizować tylną część stopy. HyProCure nie wniknie ani nie będzie wszczepiony w kości.

Po wprowadzeniu na miejsce będzie pozwalał na normalny zakres ruchu w stawie skokowym i rozprowadzenie ciężaru ciała na stopy. Wielokrotnie zabieg z użyciem stentu HyProCure wykonywany jest jako jedyny zabieg. Jednak, ze względu na złożony charakter stóp, dodatkowe operacje mogą być wymagane aby ustawić i ustabilizować inne części stopy.

Rekonwalescencja

Większość pacjentów po zabiegu z użyciem stentu HyProCure wraca do normalnego chodzenia w ciągu kilku tygodni, czas ten jednak może być inny u różnych pacjentów zależnie od ich wcześniejszej kondycji fizycznej. Kości, ścięgna i więzadła w stopie oraz w pozostałych częściach ciała dostosują się do poprawionej pozycji przez następne kilka miesięcy.

Materiały dla Pacjenta

Z Pakietu Informacyjnego dla Pacjenta HyProCure dowiesz się wszystkiego co powinieneś wiedzieć zanim zdecydujesz się na zabieg z użyciem stentu HyProCure. Pobierz darmową kopię tutaj.

Pobierz Teraz